Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Nisan 16, 2014, 01:33:06 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Sosyal Bilimler Programı Tanıtımı - Bölüm Dersleri  (Okunma Sayısı 6046 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« : Ağustos 02, 2009, 03:07:15 ÖÖ »

Sosyal Bilimler Bölümü-Bölüm Tanıtımı-Bölüm Dersleri hakkında bilgiler Edubilim tarafından sizler için biraraya getirilmiştir.

GENEL BİLGİ

Sosyal Bilimler Önlisans Programı, 1992 yılında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim sistemine öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Bu programda çağdaş yaşama uyum sağlayabilecek, demokratik kuralları benimsemiş, genel kültürü yüksek bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programda Türk dili, Atatürk ilkelerini tanıtan, temel hukuk ve vatandaşlık kavramlarını pekiştiren çevre ve insanlarla ilişkileri geliştirici, akılcı düşünmeyi sağlayıcı dersler bulunmaktadır.

SUNULAN OLANAKLAR

Sosyal Bilimler Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Anahtar Kelimeler: Sosyal Bilimler Programı,açıköğretim,tanıtım,ders, iş olanakları

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2009, 03:08:04 ÖÖ »

Ara sınavda sorumlu olduğumuz üniteler...

1. Sınıf Dersleri
Arasınav Üniteleri

Genel İşletme
01 - 09

Davranış Bilimlerine Giriş
01 - 08

İktisada Giriş
01 - 10

Uygarlık Tarihi
01 - 06

İletişim Bilgisi
01 - 05

Hukuka Giriş
01 - 08

Temel Bilgi Teknolojileri
01 - 07

Yabancı Dil
İngilizce
01 - 15

Almanca
01 - 14

Fransızca
01 - 06

2. Sınıf Dersleri
Arasınav Üniteleri

Antropoloji
01 - 05

Yurttaşlık ve Çevre Bilgisi
01 - 07

Türk Dili
01 - 08

Çağdaş Türk Edebiyatı
01 - 06

Siyaset Bilimi
01 - 08

Felsefe
01 - 06

Toplum ve İletişim
01 - 05

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi
01 -15

Anahtar Kelimeler: Sosyal Bilimler Programı,açıköğretim,tanıtım,ders, iş olanakları,ara sınav

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Etiket: Sosyal Bilimler Programı Açıköğretim tanıtım ders  iş olanakları 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın