Edubilim Forumları

Bu sayfa Cep Telefonu Kullanıcıları için ayarlanmıştır. Eğer bilgisayardan girdiyseniz ,Konuyu Normal ve Düzenli Şekilde Görüntülemek İçin buraya tıklayın

RUSÇA ÖĞRENME KAYNAKLARI

(1/4) > >>

sibirturan:
Rusça Öğrenme Setleri

http://www.turkceogren.com/rusca.html

Rusya dünyanın en büyük devletleri ( yüzölçüm olarak ) arasındadır.Ayrıca bu büyüklükle birlikte etki alanı artmıştır.Etrafında bir sürü komşusu vardır.Dünyadaki devletlerle ilişkileri çok güçlüdür.Yani tahmin olarak dünyanın üçte birinden fazla bir alana etki eden bir dile sahiptir.Evet bu dil Rusça.Rusya'dan başka orta asya ülekeleri Moğolistan, Çin, Afganistan, Pakistan, İran, Irak, İsrail ve bir çok arap ülkesi ve Orta asyadaki Türk cumhuriyetlerinde etkilidir.Hemde öyle böyle değil çok etkilidir.

Şimdi biz bu dili öğrenirsek neye yarayacak sorusunun cevabını yukarıda verdiğime inanıyorum.Evet İngilizce global bir dildir.Ama herkes ingilizce bilmiyor ve bir halkın içinde yaşamak istiyorsanız o dili öğrenmelisiniz.

Rusça'da yazı dilinde Kiril alfabesi kullanılır.Ve kiril alfabesi bir hafta gibi kısa bir sürede öğrenilir.Rusça'da vurgular önemlidir.Vurgular kelimenin başına, sonuna ya da ortasına gelebilir.Rusça'da kuralllar vardır ama istisnalar kurallardan fazladır.İngilizcede ki gibi kelimeler eğerek bükerek okunmaz yazıldığı gibi okunur.Sadece bir kaç harfde vurguda değişiklik olur.Rusça zor bir dildir.Ama dünyanın en iyi edebiyat eserlerinin verildiği kanatimce harikulade bir bilim dilidir.Sayfamızda Rusça Öğrenenlere ve öğrenmek isteyenlere ve ayrıca öğretenlere yardımcı olmak için elimizde bulunan sesli, yazılı ve görsel kaynakları paylaşıyoruz.Ayrıca zaman elverdikçe Rusça video ders çalışmalarımızı sitemize yerleştireceğiz...

Bu kaynak çok güzel bir şekilde Flash script olarak hazırlanmış kurulum gerektirmeyen ve içinde temel seviyeye uygun 1000 den fazla Rusça,Türkçe, İngilizce ve Tacikçe kelime bulunan bir kaynaktır.Bu kaynakta kolay günlük konuşmada kullandığımız cümleleride görebiliriz.Ayrıca Her kelime için resimlerle görsell öğrenme metodunu kullanabilirsiniz..Bu kaynakta eşya, elbise, hayvan, meyve, meslek, taşıt v.b gibi kelimelerin isimlerini öğreniyoruz.Bu kaynak tavsiye ediliyor...

Rusça-Türkçe-İngilizce-Tacikçe 4 Dilde Resimli Sözlük Part 1 - İNDİR ( Dowland )
          Rusça-Türkçe-İngilizce-Tacikçe 4 Dilde Resimli Sözlük Part 2- İNDİR ( Dowland )
          Rus ça-Türkçe-İngilizce-Tacikçe 4 Dilde Resimli Sözlük Part 3- İNDİR ( Dowland )

İngilizce Tercümeli Rusça 85 derslik pdf dosyaları var.Daha çok İngilizce bilenlerin işine yarayabilecek bir kaynak.

İngilizce-Rusça 85 Dersler-İNDİR ( Dowland )

Bu kaynağımızda ses dosyaları var.En alt seviyeden başla en güzel şekilde rusça konuşmayı öğren....Merhabadan başlayıp bir rusla en iyi şekilde anlaşabileceğin cümlelerden oluşan sesli ve yazılı bir kaynak...

100 Derste Rusça Sesli Kaynak İNDİR ( Dowland )

Hem sesli derslerin hem de yazılı derslerin olduğu bir kaynak....Seviyeye göre derslerin anlatıldığı bir kaynak..
Rusça-Türkçe Sesli Ve Yazılı Dersler Temel-Orta-Yüksek Seviye İNDİR ( Dowland )

Rusçadaki fiilimsileri anlatıyor..Rusyada Yıllarca yaşamış Doçent olmuş Eğitimini orada tamamlamış Ruslara Türkçedeki fiilimsilerin yapılarını kavratmak için hazırlanmış bir kaynak.Fiilimsilerin Rusça ve Türkçedeki karşılıkları verilmiş ve örnek cümlelerle desteklenmiş.Bu kaynaktan fiilimsilerin Rusçadaki kullanımını en iyi şekilde öğrenebilirsin...Bu konudaki tek kaynak...

Rusça-Türkçe Fiilimsiler Kitabı (Glogolniy Form ) İNDİR ( Dowland )

Selamlaşma.Lokantada,Hava alanında v.b gibi yerlerde konuşulan diyalogların olduğu temel seviyeye hitap eden bir kaynak.Yeni başlayanlara tavsiye edilir...

30 Derste Türkçe-Rusça Temel Seviye İNDİR ( Dowland )

Rusça ve Türkçedeki önemli 1000 kelimenin her iki dildeki karşılıkları verilmiş ve cümlelerle desteklenmiş bir kaynak...

1000 Önemli Kelime Rusça-Türkçe Örnek Cümleler İNDİR (Dowland )

Türkçede kullandığımız ah!oh! v.b gibi ünlem ifade eden cümlelerin Rusçada ve Türkçede kullanımı verilmiş ve ayrıca cümlelerle karikatürlerle desteklenmiş...

Ahmet Aydın-Türkçe-Rusça Ünlem Cümleleri-İNDİR (Dowland )

Türkçede Bektaşi masallarının Rusçaya tercümesi yapılmış...Güzel Komik bir kaynak....

Bektaşi Masalları-Fıkraları Kitabı Türkçe-Rusça İNDİR (Dowland )

Bu kaynakta bildiğimiz Türkçe masalların Rusça tercümelerini bulabilirsiniz.Ayrıca kelime kelime cümleler tahlil edilmiş...güzel bir kaynak...

Billur Köşk Masalları Kitabı Türkçe-Rusça İNDİR ( Dowland )

Rus bir yazar tarafından yazılmış gramatik Pratik karışık bir kaynak...

Dudina Rusça-Türkçe Dersler İNDİR ( Dowland )

Fononun Rusça öğrenmek isteyenler için hazırladığı derslerden oluşan bir kaynak.Temelden başalyıp ilerliyor..

Fono Rusça Dersler İNDİR ( Dowland )

Ben rusçayı rusça öğrenecem diyenler için güzel bir kaynak...

Hadi Rusça Konuşalım ( Sadece Rusça ) İNDİR ( Dowland )

Nasreddin Hocanın Fıkralarını bilmeyeniniz yoktur.İşte onun fıkralarının rusçaları ve türkçeleri bir arada verilmiş.Tercüme çalışmaları yapan arkadaşlar için çok güzel ve eğlenceli bir kaynaktır.

Hoca Nasreddin Rusça-Türkçe ( İNDİR ( Dowland )

Arkadaşlar Rusyada Yabancılara bu kitaptan Rusça öğretiliyor.Bu kitap normalde 5 seriden oluşyor.Ben sizinle il kitabı paylaşıyorum tabiiki kitabın içinde diyalogların ses doslarıda içinde.Kitap rusçadır.

Jili Bili (Sadece Rusça ) Temel Seviye Rusça Ders kitabı Ses Dosyaları İNDİR ( Dowland )

Kitap Ruslara Türkçe öğretmek için yazılmış ama kitaptan rusçada rahatlıkla öğrenilir.Çünkü birbirine çeviri tarzında kitap dizayn edilmiş.Enterasan bir kaynak.Tavsiye ederim...

Kabardin Rusça-Türkçe Dersler İNDİR ( Dowland )

Bizzat kendim hazırladım arkadaşlar.En çok kullanılan Rusça kelimleri tetk tek yazdım ve onların kullanımları ile ilgili örnek cümleler ekledim.Rusçada bir kelimenin nerede kullanıldığını bilmezsen karşındaki seni anlamaz.Bu yüzden önemli bir kaynak.

Kelimeler Ve Rusça-Türkçe Cümleler İNDİR ( Dowland )

Rusyada yayın yapan bir radyodan rusça-türkçe dersler var arkadaşlar...

Rus Radyosu Rusça Dersler İNDİR ( Dowland )

Yine Fonodan Rusça dersler.Biraz daha seviyeyi artırıyoruz...

Fono Rusça Eğitim Derseri 2 İNDİR ( Dowland )

Biraz Rusça bilgisi olanlar için güzel kaynak.Orta seviye rusça bilenler için çok güzel bir kaynak..

Rusça Gramatik ( Sadece Rusça ) İNDİR ( Dowland )

Resimlerle yapılmış bir kitap Hem görüyoruz hemde okuyoruz ve kelime hazinemizi zenginleştiriyoruz.Temel seviye için bulunmaz hazine..

Rusça Resimli Sözlük PDF İNDİR ( Dowland )

Yine Rusçada çok kullanılan cümleler.Yani kalıplaşmış ifadeler.

Rusça-Türkçe Çok Kullanılan Cümleler İNDİR ( Dowland )

Bu kaynak kelime öğrenmek için güzel ayrıca kelimeler cümlelerle desteklenmiş...

Rusça Türkçe Sözlük ( Slovar ) Örnek Cümleler İNDİR ( Dowland )

Evet arkadaşlar her dilde olduğu gibi Rusçadada fiil öğrenmek zordur.Bu yüzden bu kaynak ilaç gibi.Her fiilin zamanlarda çekimi verilmiş.Şimdiki zaman,geçmiş zaman,gelecek zaman v.b gibi.Rusça öğrenmek isteyen birinde mutlaka bulunmalı...

Rusçada Fiil Çekimleri El Kitabı İNDİR ( Dowland )

TSK nın subaylara öğretmek için hazırladığı bir kaynak.Konuşma klavuzu gibi bir şey.

TSK Rusça Dersler Temel Seviye İNDİR ( Dowland )

Arkadaşlar biraz rusça öğrenmişseniz artık tercümelerle pratik yapmaya başlamanız gerekir.Bu kaynakta temel seviye tercümeleri bulacaksınız...

Türkçe Rusça Temel Seviye Cümle Tercümeleri İNDİR ( Dowland )

Rusça ve Türkçeden oluşan anektotlardan oluşan bir kitap.

Türkçe-Rusça Fıkra ve Anektod Kitabı ( İNDİR ( Dowland )

Rusya'ya gitmek isteyen ama konuşma klavuzu bulamayanlar için.Temel Rusça ifadeleri öğrenebileceğiniz bir klavuz.Yani temel Rusyada temel ihtiyaçları karşılayacak kadar rusça öğrenme kitabı..

Türkçe-Rusça Konuşma Klavuzu Sesli ( İNDİR ( Dowland )

Bu kaynakta yine temel seviye rusça için güzel bir kaynak...

Türkçe-Rusça Basit Seviye Dersler İNDİR ( Dowland )

Biraz önce size fiil çekim kitabını vermiştim.Bu da programı.İstediğiniz fiilin çekimin yapıyor size her türlü zamanda.Çok süper bir program.Tavsiye ederim..

Werbix 7 Rusça Fiil Çekim Programı İNDİR ( dowland )

Eğer ingilizce biliyorsanız bu kaynak sizin için tam biçilmiş kaftan.Kelime öğrenmenize yardımcı olacaktır...

Vocebulearn Rusça İngilizce Kelimeler Sesli İNDİR ( Dowland )

elmakurdux:
 ;D spasibo

ghostcoder:
EYW BAKALIM

akrapolis:
downlad edemiyorum:( indir butonları aktif değil...

abirlik:
bu sayfadaki linkler neden çalışmıyor acaba?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa