Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ağustos 20, 2014, 03:38:14 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1] 2 3 4  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Regedit açılmıyor , devre dışı ( Regedit Kilidinin Açılması - Çözüm)  (Okunma Sayısı 253577 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« : Kasım 11, 2008, 08:05:25 ÖS »

Kayıt defteri düzenleme, yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış

Regedite ulaşamadığınızda aşağıdaki iki çözüm yolunu kullanarak regediti aktif, kullanılabilir hale getirebilirsiniz...

1. Yöntem

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna  aşağıdaki kodu yazın

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

2. Yöntem

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yazın

Grup İlkesi açılacak orada da

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine
iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin

Aşağıda ve ikinci sayfada çeşitli sorunların cevaplarınıda vermeye çalıştık. Sizde sorunlarınızı yazarsanız çözüm bulmaya çalışırız, hem kendinize hemde başkalarına faydalı olmuş olursunuz...

Bu sorunlarda ana olarak kullandığımız programlar...

Antivirüs programları - Nod32, Kaspersky, Avast
Yardımcı programlar  - Dracula exe, Combofix (Aşağıda ve ikinci sayfada indirme ve kullanım bilgileri mevcuttur)

Farklı sorunlar ve çözümleri

İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlendi (Çözümü Burada)

Görev Yöneticisi Kiltlendi, Açılmıyor, Devre Dışı ( Çözümü Burada - Taskmgr )

Gpedit.msc (Grup İlkesi) Açılmıyor ,Devre Dışı , Kilitlendi ( Sorunun Çözümü)

Anahtar Kelimeler: regedit devre dışı , regedit, gpedit.msc,  regedit erişimi, kayıt defteri erişimi, kayıt defteri erişimi engelle
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2009, 10:03:16 ÖS Gönderen: KILIC » Logged

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*
Üye No: 1627

« Yanıtla #1 : Aralık 15, 2008, 02:06:49 ÖÖ »

Ben dediğin yere baktım ama benim zaten "yapılandırılmadı" yazıyor.
Ben sana benim sorunumu tam olarak bi anlatıyım, çözüm bulabilirsin umarım.
Bilgisayarımda gizli dosyaları gösterme sorunu var, klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster diyorum uygula diyorum o anda gösteriyor dosyaları ama o pencereyi kapatıp tekrar açtığımda yine gitmiş oluyor gizli dosyalar.
Ctrl+alt+del çalışmıyor ve regeditde çalışmıyor.
Format attım, bilgisayarım c ve d sürücülerinden oluşuyor. c'ye format attım, bilgisayarı açar açmaz tekrar geldi aynı sorun. Yani anladığım kadarıyla virüs d'ye de bulaşmış. System Volume Information dosyasının içinde falan birüs varmış. sistem geri yüklemeyi kaldırdım haliyle o dosyanın silinmiş olması gerekiyor.
Daha sonra combofix diye bi program bulup onu çalıştırdım. Anlatıldığına göre onun bütün dosyaları düzeltip virüsü silmesi gerekiyormuş ve işlem bitince reset atması gerekiyormuş. Benim öyle olmadı dosyaları düzelttimi düzeltmedimi bilmiyorum ama sorun hala devam ediyor ve o programı calıstırdıktan sonra mavi ekran çıktı.
Bilgisayarı güvenli kipte başlattım ve ozaman garip bişeyle karşılaştım 2 tane hesap görünüyor ve bi tanesi normal benim PC ismim diğeride Admistrator diye bi kullanıcı ismi.
Admistrator'e girip oradan hani kendi hesabıma yetki versem falan diye düşündüm ama Adminstrator'e de girilmiyor.
Nasıl ? Baya iyi gibi değilmi  Smiley
Ya bide öyle lanet bi virüski bu bendeki flash disk falan taktığım anda bulaşıyor hemen onada. Benim D:' de çok önemli verilerim var onları DVD'ye yazdırıyorum virüs orayada bulaşmış oluyor. Başka bir hafıza biriminede kopyalayamıyorum orayada bulaşıyor. Avast kullandırm virüs programı olarak onu bile bozdu ya. Normalde key'ini yazdığımda avast tıkır tıkır çalışıyordu şimdi her tarama yapmaya calıştıgımda kendi kendini kapatıyor ve tekrardan şifre istiyor. Virüs programını bile bozdu yani öle lanet bişey ya.
Yardımcı olabilirsen sevinirim. Teşekkürler şimdiden...
Editor
Uzman Üye
Üye No: 190

« Yanıtla #2 : Aralık 15, 2008, 02:17:34 ÖÖ »

Eğer bilgisayarında gizli klasörleri göstermiyorsa muhtemelen harddiskin bölümlerinin başlangıcında virüs vardır ve girince aktif oluyordur. Bu virüsler genellikle autorun.inf adlı dosyayla kendilerini çalıştırırlar.

Bu sorunun çözecek program, kendi bilgilerime dayanarak, Dracula Virüs Temizleyicisi...

http://www.yazguven.com/index/?p=47#more-47 adresinden program hakkında bilgi edinip , programı indirebilirsin.

İndirme Linki = http://www.yazguven.com/DraculaVirusTemizleyici.exe

Programı çalıştırmak için netframework isimli programada ihtiyac var , eğer bilgisayarında yüklü değilse önce bunu indir kur.

Netframework

Edu Sohbet  - Edubilim Sohbet Bölümü Sonunda Açıldı -  Giriş Yapmak İçin Tıklayın - Edu Sohbet

Edu Depo Açıldı... Ücret yok!  Limit Yok! Be
Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2008, 02:31:57 ÖÖ »

Tabi bu program sadece belli virüsleri temizliyor. Ben 3.5 sürümünü kullanmadım ama 3.4 sürümü çok başarılıydı. Size tavsiyem sırasıyla

Önce çalışan tamamiyle aktif olabilecek bir antivirüs programını indirin. Başlıca tavsiye edeceğim üç antivirüs programı  Kaspersky , Avast , Nod32

Kaspersky bir aylık trial versiyonunu bu adresten indirebilirsiniz http://www.kaspersky.com.tr/yuklemeler.html

Avast 2 aylık trial versiyonunu bu adresten indirebilirsiniz( Mail formunu doldurup gönderirseniz size avast 1 yıllık key veriyor tabi bu özellik home edition için geçerli) http://files.avast.com/iavs4pro/setuptur.exe

Nod32 1 aylık trial versiyonunu bu adresten indirebilirsiniz. http://www.nod32.com.tr/download/free_trial_download.asp

Benim tavsiyem  avastı indirin öncellikle ama avastla sorununuz olduğuna göre nod32 i indirin . Kurun ve güncelleyin. Daha sonra tüm bilgisayarı taratın. Bu sırada Dracula Virüs temizleyicisi programıyla bilgisayarınızı temizleyin.

Virüsler eğer kayıt defterinde çeşitli değişiklikler yapmışsalar ne kadar virüsleri temizlersenizde faydası olmaz. Onun için temiz bir cdden format atın ama c ye format atarsanız direk formattan sonra d ye girmeyin. Önce bir antivirüs programı kurun , dyi taratın sonra girin...

Formattan önce mutlaka virüs taraması yapın ve dracula programını çalıştırın....

Edu Sohbet  - Edubilim Sohbet Bölümü Sonunda Açıldı -  Giriş Yapmak İçin Tıklayın - Edu Sohbet

Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #4 : Aralık 15, 2008, 02:42:46 ÖÖ »

Benim de birkaç sorum olacak onları yanıtlarsanız daha net çözümlere ulaşabiliriz...

1.Administratora nasıl giremiyorsunuz??? Şifresini mi bilmiyorsunuz, açılırken hatamı veriyor???

2.çalışan antivirüs programınız varmı , varsa son güncellenme tarihi??

3. Şu an regedit ve görev yöneticisi çalışıyormu?(İlk mesajdaki 1. yöntem bu sorununuz çözer , görev yöneticiniz içinde buraya bakabilirsiniz.)

Siz cevap yazarsanız , bizde ona göre size daha fazla yardımcı olabiliriz...

Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #5 : Aralık 15, 2008, 02:54:18 ÖÖ »

Kısacık , belki faydasız, bir bilgide vereyim. Gizli klasörlere msdos komutlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Ben hep öyle yapıyorum .  Wink

Başlat -> Çalıştır a cmd yazın ve entere basın. Msdos komutlarını girebileceğiniz siyah bir ekran gelecek karşınıza. oraya dir d: /a yazarsanız tüm gizli , açık dosya ve klasörleri görebilirsiniz.

Burada dir dizin gösterme kodudur. 

d: harddisk bölümünü gösterir, c: yazarsanız c de ki  klasör ve dosyaları görürsünüz.

/a ise dizin komutuyla gösterilen dizindeki gizli dosyaları da görüntüler.

Peki bu ne işinize yarar. Örneğin d de müziklerr diye bir klasörünüz var gizli ve adını hatırlamıyorsunuz. dir d: /a komutunu çalıştırdığınızda klasörünü tam adını orada görürsünüz. Daha sonra explorer de adres çubuğuna D:\müziklerr yazdığınızda gizli klasörün içerisine girebilirsiniz... Wink

Yeni Üye
*
Üye No: 1627

« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2008, 03:14:31 ÖÖ »

Yardımın için teşekkürler.
Ama bana anlattığın şeylerin hemen hemen hepsini denedim.
Bu arada ben anadolu teknik lisesi bilgisayar donanım bölümü mezunuyum, selçuk üniversitesi 2 yıllık bilgisayar programlama bölümünden mezun oldum şu an 2. üniversitemi ankarada bilgisayar öğretmenliğinde okuyorum. Yani az buçuk anlıyorum bilgisayardan Tongue Bunu söylememin nedenide karşılaştığım sorunun derecesini anlatabilmek, yani öyle gözden kaçan ufak tefek hemen halledilebilecek gibi birşey değil, baya ciddi bir sorunla karşı karşıyayım.

Windows kurduktan sonra hiçbirşey yapmadan, ekran ilk açıldığında ctrl+alt+del yapıyorum ve sorun anında oluşuyor tekrar, d:'ye girmeden yani.
Bilgisayara herhangibir aygıt taktığımdada açmama gerek kalmıyor otomatik olarak kendisi bulaşıyor hemen oraya.
Adminstratore giremiyorum çünkü pasif duruyor tıklayamıyorum üzerine.
Antivirüs programım var avast ama virüs onun çalışmasını engelliyor. Yukarıda detaylarını yazmıştım.
regedit ve görev yöneticim çalışmıyor.
1. yöntemi denedim ama benim zaten "yapılandırılmadı" yazıyor orada. Yani 1. yöntem sorunumu çözmedi.
Yaklaşık 7 senedir bilgisayarlarla uğraşıyorum ama bunun gibi lanet birşey görmedim sinirlerim gerildi kaç gündür. Yapanlara hem helal olsun hemde Allah ta belalarını versin Smiley
draculayı bi deniyim olmazsa tekrar yazarım sana ilgin için teşekkürler.
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2008, 03:19:23 ÖÖ Gönderen: BunudaKullananVarmi » Logged
Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #7 : Aralık 15, 2008, 03:33:48 ÖÖ »

Dracula sadece ona tanıtılmış belli başlı virüsleri temizler. Onun için o sadece bazı özelliklerin kilitlerinin açılmasında yardımcı olabilir. (Gizli klasörleri gösterme gibi) Tamamen virüsleri temizlemez.

Şimdi ilk olarak Dracula yı deneyin ama mutlaka bir antivirüs programı kurun. Nod32 güncel haliyle sizin başınızı ağrıtan birçok virüsü temizler. İmkanınız varsa kurulum yaptığınız cdyi başka bir bilgisayarda taratın onda da sorun olabilir.

Benim birinci yöntem dediğim bu , bunu yapıyorsunuz değilmi???
Alıntı
1. Yöntem

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Birde bana az önce gereksiz diye anlattığım işlemi yaparak c ve d sürücülerindeki dosyaların resimlerini gönderebilirmisiniz??

gerçi biliyorsunuzdur ama tekrar yazayım ben

Başlat , çalıştır a  cmd yazıp açılan ekrana tırnakları olmadan  " dir d: /a " yazarak ekran fotoğrafını çekip(Printscreen tuşuyla) gönderirmisiniz???

Bu arada bende bilgisayar teknik servisinde çalışıyorum  Wink problemimiz ciddi farkındayım

Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #8 : Aralık 15, 2008, 03:47:04 ÖÖ »

Birde açılışta çalışan programları kontrol ettinizmi ve oradaki programlarında resmini de gönderebilirmisiniz? Onun da nasıl yapılacağını bilmeyen arkadaşlar için anlatayım.

Başlat çalıştıra msconfig yazın açılan pencerede Başlangıç sekmesine tıklayın

Başlangıç Öğesi , Komut , Konum başlıkları halinde bilgisayarın başlangıcında çalışan programları görebilirsiniz.

Eğer orada normalden farklı bir program varsa onu devredışı bırakabilirsiniz(Kutucuktaki işaretini kaldırın uygula ve tamam a tıklayın).... Bu şekilde virüs başlangıçta çalışmamış olur....(Not:Virüsler buradanda kendilerini gizleyebilir)

Yeni Üye
*
Üye No: 6008

« Yanıtla #9 : Mart 13, 2009, 06:44:08 ÖÖ »

Ben dediğin yere baktım ama benim zaten "yapılandırılmadı" yazıyor.
Ben sana benim sorunumu tam olarak bi anlatıyım, çözüm bulabilirsin umarım.
Bilgisayarımda gizli dosyaları gösterme sorunu var, klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster diyorum uygula diyorum o anda gösteriyor dosyaları ama o pencereyi kapatıp tekrar açtığımda yine gitmiş oluyor gizli dosyalar.
Ctrl+alt+del çalışmıyor ve regeditde çalışmıyor.
Format attım, bilgisayarım c ve d sürücülerinden oluşuyor. c'ye format attım, bilgisayarı açar açmaz tekrar geldi aynı sorun. Yani anladığım kadarıyla virüs d'ye de bulaşmış. System Volume Information dosyasının içinde falan birüs varmış. sistem geri yüklemeyi kaldırdım haliyle o dosyanın silinmiş olması gerekiyor.
Daha sonra combofix diye bi program bulup onu çalıştırdım. Anlatıldığına göre onun bütün dosyaları düzeltip virüsü silmesi gerekiyormuş ve işlem bitince reset atması gerekiyormuş. Benim öyle olmadı dosyaları düzelttimi düzeltmedimi bilmiyorum ama sorun hala devam ediyor ve o programı calıstırdıktan sonra mavi ekran çıktı.
Bilgisayarı güvenli kipte başlattım ve ozaman garip bişeyle karşılaştım 2 tane hesap görünüyor ve bi tanesi normal benim PC ismim diğeride Admistrator diye bi kullanıcı ismi.
Admistrator'e girip oradan hani kendi hesabıma yetki versem falan diye düşündüm ama Adminstrator'e de girilmiyor.
Nasıl ? Baya iyi gibi değilmi  Smiley
Ya bide öyle lanet bi virüski bu bendeki flash disk falan taktığım anda bulaşıyor hemen onada. Benim D:' de çok önemli verilerim var onları DVD'ye yazdırıyorum virüs orayada bulaşmış oluyor. Başka bir hafıza biriminede kopyalayamıyorum orayada bulaşıyor. Avast kullandırm virüs programı olarak onu bile bozdu ya. Normalde key'ini yazdığımda avast tıkır tıkır çalışıyordu şimdi her tarama yapmaya calıştıgımda kendi kendini kapatıyor ve tekrardan şifre istiyor. Virüs programını bile bozdu yani öle lanet bişey ya.
Yardımcı olabilirsen sevinirim. Teşekkürler şimdiden...

ARKADAŞM SIRF SANA BUNU SÖLEMEK İÇİ ÜYE OLDUM BENDEDE AYNISI OLUYODU NEDEDİNE ŞU ARTIK PROGRAMLARA GÜVEN KALMADI EN GÜVENDİĞİM PROGRAMDA BİLE VİRÜS ÇIKTI. BUNUN İÇN YÜKLEMDEN ÖNCE TARATIRMALISIN BENİM SANA ÖNDERİM NOD32
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #10 : Mart 13, 2009, 01:43:11 ÖS »

İlginiz için teşekkür ederiz. Antivirüs programıda olsa bilinmeyen sitelerden  indirilmesi doğru değil... Virüs yazılımcıları antivirüs programlarına kendi kodlarını yerleştiriyorlar. Programı güncellesenizde , taratsanızda o virüsü bulamıyor...

Tüm programları kendi sitelerinden indirmenizi tavsiye ederim. ( özellikle msn de bu olay çok oluyor, msn programının içine kodlarını yerleştirerek hem msn adreslerini , hem bilgilerinizi hemde iletilerinizi çalabiliyorlar)

Yukarıdaki antivirüs programları bilinen ve güvenilen antivirüs programlarıdır. Kendi sitelerinden indirme adresleri verilmiştir. Güvenle indirebilirsiniz...

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*
Üye No: 6690

« Yanıtla #11 : Nisan 02, 2009, 07:05:50 ÖS »

Merhaba arkadaşlar BunudaKullananVarmi da olan virüsden bende de var. Teknik Lise Veritabanı Programcılığı 3. sınıf öğrencisiyim. Virüs ve anti virüsler hakkında yeterince bilgim var. BunudaKullananVarmi'nın virüsün yaptıkları hakkında belirttiklerinden daha fazlası var bu virüsde. Bu virüs sizin söylediklerinize ek olarak;
*Güvenli Mod ve diğer tüm F8 menüsü seçenkleri ile pcnin başlatılmasını engelliyor.
*Pc deki tüm .Exe uzantılı dosyaların yapısını değiştiriyor ve bozuyor. Bahsettiğiniz anti virüs lerin açılmamasının sebebi bu. KasperSky Internet Security nin tüm sürümlerinin Exe lerinide bozabiliyor. Hatta pcnin sürekli yeniden başlamasına sebep oluyor.

Yani bu virüs tahminimce C ve D ye aynı anda format ile gider fakat BunudaKullananVarmi'nın belirttiği gibi sadece C ye format attığında bile hemen etkili oluyorsa virüs FDISK ile silinebilir ancak buolay bende olmadı format atınca D ye girmediğim sürece C de bi sorun yok herşey normal belki format atıp güvenli moddan en iyi anti virüsle silinebilir fakat Kis işe yaramadı daha iyisini iblmiyorum :S Benim ve BunudaKullananVarmi'nın olduğu gibi silemiyeceği kadar değerli verileri olan kişiler için çok kral anti virüse ihtiyacımız var :S

Önerdiğiniz ;
1. Yöntem

İşlemini ilk uyguladığımda başarılı oldu Rgedit açıldı fakat ilk resetden sonra yine aynı durum oluyor aynı işlemi yine yapsamda regedit e ulaşamıyorum.

2. Yöntem

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yazın

Grup İlkesi açılacak orada da

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine
iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin

İşlemi ise XP Pro sürümü ve üstleri için geçerli benim işletim sistemim Home bu yüzden gpedit.msc açılmıyor çalıştır bulamıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2009, 07:15:56 ÖS Gönderen: HaySeninVirüsGibi » Logged
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #12 : Nisan 02, 2009, 07:20:39 ÖS »

Alıntı
*Güvenli Mod ve diğer tüm F8 menüsü seçenkleri ile pcnin başlatılmasını engelliyor.
*Pc deki tüm .Exe uzantılı dosyaların yapısını değiştiriyor ve bozuyor. Bahsettiğiniz anti virüs lerin açılmamasının sebebi bu. KasperSky Internet Security nin tüm sürümlerinin Exe lerinide bozabiliyor. Hatta pcnin sürekli yeniden başlamasına sebep oluyor.

Güvenli modda pc ye girmeyi engelleyen virüsle henüz karşılaşmadım ama sürekli duyuyorum. Birçok virüs exe dosyaların yapısını bozabiliyor.

Üstte verdiğimiz yöntemlerin çalışmadığı durumlar oluyor. Bir bilgisayara virüs bulaşmışsa zaten o bilgisayar için yapılabilecek en sağlıklı şey format atmak. (Başlangıçlarda virüs varsa tüm sürücülere format atmak daha iyidir)Çünkü antivirüs programları virüsleri temizlesede , virüslerin yaptığı değişiklikleri geri getiremiyor.(Özellikle regeditte yapılmış değişiklikleri)

Eğer mutlaka kurtarılması gereken şeyler varsa , önce sistemi onarmanızı(xp cd siyle) sonra antivirüs programı kurmanızı ve dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ederim.

Bu virüs bana bulaşırsa , alternatif çözüm yolları üretmeye çalışacam ama bulaşmıyor... Smiley

axeleon
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 7
Mesleği: Öğretim Görevlisi

« Yanıtla #13 : Nisan 02, 2009, 07:37:47 ÖS »

sendeki koruma sistemleri bende olsa bana da ulaşmaz tabü üstaddd:D Cheesy
Yeni Üye
*
Üye No: 6990

« Yanıtla #14 : Nisan 09, 2009, 09:01:37 ÖS »

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f Calistira bu komutu yaptigimizdaa..
Tekrar Çalistir/Regedit diyip KAyit deFterine ulasabilirizz. gerisini zaten yonetici arkadaslar anlatmis sag olsunLar...
Bende ole bisi olmadi diyodum ama Regedite ulastimm Smiley)
 saogoLun emeginize sagLik
Yeni Üye
*
Üye No: 6990

« Yanıtla #15 : Nisan 09, 2009, 09:18:25 ÖS »

Butun SorunLArim halloldu.Regedit`e ulastimm.
bu komut sayesinde..acilis sayfami duzellttimm. ayni sekilde burdan yaptim isLemlere Görevyöneticime KAvustumm..Wink BAzen okadarda zor Olmuyo bu isLer.. koLAygeLsin iyi forumLAr..
« Son Düzenleme: Nisan 09, 2009, 10:23:50 ÖS Gönderen: KILIC » Logged
Yeni Üye
*
Üye No: 8428

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2009, 05:21:55 ÖS »

abilerim aynı problem bende de varmıs ve yeni fark ettim sistemi geri yüklemeyi düşündüm fakat kaç gün öncesinden böyle bir virüsün bulastığını bilmediğim için geri yüklemedim
benim sorunum da böyle regedit yazıyorum başlata fakat hiçbirşey açılmıyor , ekranda ne varsa siliniyor ve bir kaç saniye sonra geliyor tuneup diye bi program yükledim bilgisayarı tarattım sonucunda regedit kayıtlarına giriyor ama orada ne yapacağımı bilmiyorum

Butun SorunLArim halloldu.Regedit`e ulastimm.
bu komut sayesinde..acilis sayfami duzellttimm. ayni sekilde burdan yaptim isLemlere Görevyöneticime KAvustumm..Wink

bunu da denedim siyah bi ekran çıktı ama hiçbir şey olmadı

lütfen yardım edin bu sorunu çözmezsem abimle çok büyük bir problem yaşayacağım Sad
Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #17 : Mayıs 08, 2009, 05:27:46 ÖS »

başlat-> çalıştır a regedit yazınca yukarıdaki resimdeki hatayı veriyor mu?

regedit dışında , taskmgr (görev yöneticisi) , msconfig , gpedit.msc gibi yöneticilerde çalışıyormu bakarmısınız???

Yeni Üye
*
Üye No: 8428

« Yanıtla #18 : Mayıs 08, 2009, 06:00:00 ÖS »

regedit yazıyorum ama hiçbirşey yazmıyor ki hiçbir şey çıkmıyor da hatta bir anlığına masa üstündeki ve başlat çubuğundaki herşey siliniyor sonra geri geliyor

Ayrıca diğerleri çalışıyor bir tek regedit çalışmıyor
kaspersky ile şuanda taratıyorum ama birşey çıkmadı daha

lütfen yardım ...
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #19 : Mayıs 08, 2009, 06:17:39 ÖS »

kaspersky ı güncelleyin öyle taratın... kasper varsa bilgisayarınızda kolay kolay bulaşamaz bu virüsler... regedit yazınca sizin explorer.exe dosyanız kapanıyor, ondan ekrandan görüntü gidiyor muhtemelen...

iki şeyi yapalım virüs olup olmadığından emin olun...

Bilgisayarınıza girerek c veya d sürücülerinden birine tıklayın.( Sayfa yeni pencerede açılıyorsa sorun vardır)  üst menüden araçlar , klasör seçenekleri görünüm tabına tıklayarak gizli dosya ve klasörleri göster diyin, alltan da korunan işletim sistemi dosyalarını göster diyin. eğer gizli dosya ve klasörrler görünüyorsa onların adını yazın buraya, sakın silmeyin... onların araasında işletim sistemi dosyalarıda var çünkü... Eğer gizli klasör ve dosyalar görünmüyorsa , muhtemelen virüs vardır başlangıçta.

bunu yapamadıysanız başlat çalıştıra cmd yazın açılan siyah pencerede "dir c: /a" yazın (tırnaklar dahil değil) bakınki listelelenen dosyalar arasında autorun.inf dosyası varmı?

-----2
çalıştıra msconfig yazıp , açılan pencerede üstteki menülerden "başlangıç" a bakın ve oranın çekebiliyorsanız ekran görüntüsünü çekip buraya ekleyin... (ekran görüntüsünü çekmek için klavyeden print screen tuşuna basın ve painti açıp düzen manüsünden yapıştır diyin..., oonu farklı kaydet diyeerek forumda mesaj yazarken altta ek seçeneklerden gözat diyerek dosyayı yükleyin)

Etiket: regedit   regedit devre dışı  regedit kilitlendi   regedit açılmıyor 
  Sayfa: [1] 2 3 4  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın