Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Temmuz 25, 2014, 12:40:27 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Kabeye İnen Melek!  (Okunma Sayısı 131294 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ziyaretçi

« : Eylül 01, 2010, 12:26:43 ÖÖ »

Kabeye İnen Melek!

2008 yılında çekildiği iddia edilen bu görüntülerde, Kabe'de yapılan tavaf sırasında gökyüzünden bir cisim hızla Kabe'nin üzerine doğru iniyor ve okunan dualar eşliğinde gökyüzünde dolanmaya başlıyor. Bir süre sonra ise Kabe'nin üzerinde sabit olarak kalıyor. O cismi gören bir Müslüman telaşlı gözlerle etrafı arıyor...

GERÇEK Mİ YOKSA FOTOMONTAJ MI?
Sanal alemde dolaşan bu videodaki cismin 'Melek' olduğu iddia ediliyor. Ancak bu müthiş görüntülerin gerçekmi yoksa teknoloji kullanılarak yapılan bir göz yanılması mı olduğu henüz bilinmiyor...

MELEKLERİN MAHİYETİ
Melekler duyu organlarıyla algılanamayan, gözle görülmeyen, sürekli Allah'a kulluk eden, asla günah işlemeyen, nûrânî ve ruhanî varlıklardır. Bu sebeple onlar hakkındaki tek bilgi kaynağı âyetler ve sahih hadislerdir. Onun ötesinde bir şey söylemek mümkün değildir. Meleklerin gözle görülmez, duyu organlarıyla algılanamaz varlıklar oluşu, inkâr edilmeleri için bir gerekçe olamaz. Gerek akla gerekse pozitif bilimlere dayanılarak, meleklerin var veya yok olduklarına dair kesin deliller ileri sürülemez. Çünkü melekler, gözlem ve deneye dayanan pozitif bilimlerin ilgi alanı dışında kalan fizik ötesi varlıklardır. Şartlanmamış insan aklı da meleklerin varlığını imkânsız değil, câiz ve mümkün görür.

<a href="http://www.izlesene.com/video/haber-kabenin-uzerindeki-bu-seyler-de-ne/2534011" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.izlesene.com/video/haber-kabenin-uzerindeki-bu-seyler-de-ne/2534011</a>
Editor
Uzman Üye
Üye No: 8994
Mesleği: Öğrenci

« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2010, 06:33:02 ÖS »

Tşkler paylaşım için ...

Fotomontaj olabilir ama ...
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2010, 07:47:47 ÖS Gönderen: uĞuR BöCeĞiM » Logged

]
Sevgilerin en güzeli seni sevmek,
Özlemlerin en güzeli seni özlemek
Ve hayatın tadı sabah kalktığımda
Senin varolduğunu bilmek...
Yeni Üye
*
Üye No: 91852

« Yanıtla #2 : Eylül 10, 2010, 10:37:36 ÖS »

bi kere fotomontaj olsaydı o adam  hani melek semadan iniyorduya işte o adam  öyle meleğe bakmazdı, bu bir,  ikincisi kadir süresindede geçiyor kadir gecesinde melekler fecr vaktine (yani sabah namazının ) vaktine kadar dünya semasına inerler üçüncüsü sevgili kardeşim allah herşeye güç yetirendir yani allah sırf kadir gecesinde bir meleği dünya semasının üzerine indiremez mi, bir de bu mekke-i mükkereme ve kabe-i muazzama olsun.ve bunun insanlara hidayet vesilesi olması niye olmasın. allah hepimizden razı olsun.vesselam..

tsklr
Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #3 : Eylül 10, 2010, 10:42:46 ÖS »

Alıntı
bi kere fotomontaj olsaydı o adam  hani melek semadan iniyorduya işte o adam  öyle meleğe bakmazdı, bu bir,  ikincisi kadir süresindede geçiyor kadir gecesinde melekler fecr vaktine (yani sabah namazının ) vaktine kadar dünya semasına inerler üçüncüsü sevgili kardeşim allah herşeye güç yetirendir yani allah sırf kadir gecesinde bir meleği dünya semasının üzerine indiremez mi, bir de bu mekke-i mükkereme ve kabe-i muazzama olsun.ve bunun insanlara hidayet vesilesi olması niye olmasın. allah hepimizden razı olsun.vesselam..

haklısınız amaşimdi öyle düzenler varki internetten görülen herşeye inanılmıyor ...  Tabi ki Allah isterse olur ... Bu olayı tamamen inkar etmedim ztn ama olup olmadığını kesin olarak bilemeyiz dedim ...

]
Yeni Üye
*
Üye No: 98410
Mesleği: Diğer Meslek Dalları

« Yanıtla #4 : Ekim 23, 2010, 01:59:25 ÖÖ »

arkdaslar video nasıl ,ndereceğiz bilen varmı
Yeni Üye
*
Üye No: 98451

« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2010, 01:40:35 ÖS »

Alıntı
Melekler duyu organlarıyla algılanamayan, gözle görülmeyen, sürekli Allah'a kulluk eden, asla günah işlemeyen, nûrânî ve ruhanî varlıklardır.

Selam arkadaslar yukarıdaki yazıda "Melekler duyu organlarıyla algılanamayan, gözle görülmeyen varlıklardır " şeklinde bir yorum yapılmıs arkadaslar Melekler duyu organlarıyla algılanabilir varlıklardır. Size hitap etseler duyabilirsiniz ve görünseler görebilirsiniz fakat dünya hayatında ki imtihandan dolayı bu varlıklarla aramızda perde vardır eğer perde olmasaydı yaşamımızı normal bir şekilde sürdüremezdik. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ve diğer birçok peygamberler melekleri duyu organlarıyla algılayabilmişlerdir. İnsanında vefat anında dünya hayatındaki perde kalkar ve bu varlıkları görmeye başlar. Neticede Melekler duyu organlarıyla algılanabilen varlıklardır.   
Yeni Üye
*
Üye No: 99682

« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2010, 05:43:49 ÖÖ »

ESSELAMUNALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BERAKATUHU

Öncelikle bu videoyu daha önce hiç seyretmemiştim. 2008 de seyretseydim ;  o zaman düşüncelerimi ve bilgimi hiç çekinmeden allahın izni ile paylaşırdım.

Arkadaşlar videonun tamamı montaj Sad 

Ümre vazifesini yapan bir kardeşiniz, ve video montajı yapan bir arkadaşınız, olarak görüntüleri iyi incelemenizi tavsiye ederim.

1- görüntüde farklı zamanlardan 3 camera kaynağı kullanılmış.

2- 3 farklı açıdan farklı zamanlarda çekilmiş
    a- Kabe Örtüsü (Sitâre veya Kisve) aynı değil.
    b- tavaf eden insan sayısı ve zamanı farklı.
    c- iç kapılar ve aydınlatma renkleri farklı.

3- görüntü üzerinde renkleri tutturmak için colorclecshen ve blur efekt var.

4- o vatandaşın tepkisi ne gelince, ona biri sesleniyor ve görüntü kopuyor... Sonra başka açılar !
siz olsanız bu görüntüleri fark ediceksiniz zum yapmazmısınız ? veya daha uzun çekmezmisiniz ?

5 -Okunan sure ve ayetler video üzerine montajdır.

6 -Kadır gecesi değil... Vehhabilerin özel gece inanışları yok... Diğer meseplerde son 10 gün itikafa giriyorlar... Yoğun olan geceler perşembe den cuma ya CUMA sabahı ve o gün.

Peki bu görüntüler ne ? Kamera lensleri optik(lens) olarak üst üste ve belirli arlıklarla hareket kalindedir... Bunlar toz,doku yağı,parmak izi,ısı değişikliliği, buhar ve soğuk ortamlarda lenslerin arasında kalan hava ortamın ısısına uyana kadar, veya kullanınıcı ön lensi temizliyene kadar aldıkları ışıkları farklı renkler ve yansımalar olarak görüntü işlemcisine ccd ye gönderirler...
Bu görüntülerde kayıt a böyle geçer... Diyelimki herşey temiz ve sorunsuz kafanızda soru işareti kalmasın... Montaj ortamında bunları hayel edip kurgulamak çok kolay...

Selam ve Dua ile...                                                   
                                           Ahmet YILMAZ 
                                      radial2001@hotmail.com

Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2010, 05:35:23 ÖS »

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. benimde videoyu izledikten sonra montaj olabileceği konusunda çekincelerim oldu hatta videoyu buraya ekleyip eklememe konusunda tereddüt ettim. videoyu ekledimki sizler gibi katılımcıların yorumlarını görmek istedim. yorum yapan harkese teşekkürler.
Editor
Uzman Üye

« Yanıtla #8 : Ekim 29, 2010, 07:48:29 ÖS »

Kesin bir sonuca varılmasına sevindim bilgi için tşkler ... ... Smiley

]
Yeni Üye
*
Üye No: 97935

« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2010, 01:27:51 ÖÖ »

Videoyu bilemiyorum ;ancak kabe hakkında şunu biliyorum:
   Kabe üzerinde manyetik bir alan var.Üzerinden hiçbir şey(uçak,kuş gibi)düz olarak geçemiyor ; yani etrafında tavaf etmesi gerekiyor.Zaten kabe örtüsünün üzerinde de hiç kuş pisliği falan bulunmuyormuş.
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2010, 04:40:27 ÖS »

Barış Manço'nun dönence programında izlemiştim. ekvatorda bir bölüm çekmişti. ekvatorun kuzey yakasında su dalga dönüşü sağa dönerken güney yakasına geçince su dalga dönüşü sola doğru değişiyordu. sadece bir adım atıp çizginin diğer tarafına geçince değişiklik gerçekleşiyordu. bizlerin gözümüzle görmediği 5 duyu organımızla hissedemediğimiz ne olaylar oluyor hiç birimizin haberi yok. insan ırkı herşeyi hissedip bilseydi delirirdi herhalde. herşeyin vardır bir hikmeti. yorumlar için teşekkürler.
Yeni Üye
*
Üye No: 105545

« Yanıtla #11 : Kasım 28, 2010, 10:33:16 ÖS »

Millet medyum olmuş

xon RüzgaR Smiley
Yeni Üye
*
Üye No: 145835

« Yanıtla #12 : Mayıs 29, 2011, 03:51:46 ÖS »

arkadaşlar bence gerçek olabilir.çünkü HZ.ALLAH istediği zaman herşey gerçekleşir.

Yeni Üye
*
Üye No: 176093

« Yanıtla #13 : Nisan 01, 2012, 05:00:18 ÖS »

Müslüman uyanık olmalı. artık hurafelerden kurtulmalı. Neyin görüntüsünden bahsediyorsunuz farkında mısınız.

Hadi diyelim ki görenin kalp gözü açık. Yahu kameranın da mı kalp görüşü açık?...

Lütfen saf saf her şeye inanmayın arkadaşlar. Yeter aldatıldığımız. Ayet, hadis, içtihat, evliya yetmiyor mu?

İnancımızla dalga geçirmeyelim. Komik olmayalım lütfen.

Müslümanın akıllı, düşünceli hareket edeceğini belirtme amacını taşıyan hadis şöyledir: “La yuldağul-muminu min cuhrin vehidin merrateyni: Mümin bir delikten iki kez ısırılmaz.” Hadiste anlatılan şudur: Mümin insan akıllıdır, ihtiyatlı hareket eder. Elinin ısırıldığı bir deliğe ikinci kez elini sokmaz. Elinin ısırıldığı deliğe ikinci kez elini sokan insan düşüncesizdir, akılsızdır. Yani tecrübeyle zarar gördüğü bir şeyi ikinci kez yapan, akıllı hareket etmeyendir. Akıllı insan zarar gördüğü şeyi bir daha yapmaz, tehlikesini anladığı şeyi yinelemez.
Etiket: Kabe Allah'ın evi melekler melek kabeye inen melek 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın