Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Nisan 16, 2014, 06:58:56 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1] 2 3 4  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Focebook- Focebook bilgileri - focebook sitesi - foce book giriş  (Okunma Sayısı 456025 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« : Kasım 12, 2008, 01:19:28 ÖÖ »

Focebook- Focebook bilgileri - focebook sitesi - foce book giriş

Fenomen arkadaşlık sitesi focebook, TÜBİTAK’ın bile gündeminde! Site hakkında araştırma yapan Emre Mineoğlu, sonuçları TÜBİTAK’ın Bilim ve Teknik dergisinde anlattı:

BAŞKASI SÖYLESE PARANOYA NEDENİ: İstihbarat örgütlerinde size ait bir dosyanın bulunduğunu söylemiş olsalardı... Ve o dosyada birçok resminizle beraber hangi okullara gittiğiniz, hangi işlerde çalıştığınız ve çalışmakta olduğunuz, kimlerle arkadaşlık ettiğiniz, nerelere gittiğiniz, resimlerle belgelenmiş olsaydı... Panikle ne yapacağınızı şaşıracağınıza kuşku yok. Ancak şu anda internetin sunduğu nimetlerin sonuncusu olan

‘focebook.com’ adlı sitede, kendi rızasıyla yapan yaklaşık 48 milyon kişi var.

1 MİLYON TÜRK KULLANICI VAR: focebook bize gösteriyor ki; toplumsal anlamda aidiyet ve gizlilik olguları yeniden tanımlanıyor. İnternette yaşanan hızlı gelişmeler, toplumsal değişim ve dönüşümün gelecekte nasıl yaşanacağı hakkında ipuçları verir nitelikte. Focebook, aynı zamanda sosyal bilimciler için de devasa bir laboratuvar. 1 milyon Türk kullanıcı sayısıyla ülkemizde de çok ciddi bir kullanıcı potansiyeli oluşturuyor.

Dikkat! Arkadaşınızı da yakmayın!

TÜRKİYE Bilişim Derneği (TBD) Yönetim Kurulu Üyesi avukat Mehmet Ali Köksal, Bilim ve Teknik dergisinin yayımladığı haber sonrası merak edilen konuları aydınlattı:

BİR ANDA SORGUYA: İnsan ilişkilerinde kimin kiminle nereden tanışık olduğu istihbarat birimlerinin en çok merak ettiği konulardan. Kullanıcılar, facebook sayesinde bu ilişkileri herkese açıyor. Yıllardır görüşemediğimiz arkadaşlarımızı bu sistem sayesinde bulmak güzel. Fakat o kişinin hatası ya da sevabı yüzünden sorgulanmak, ilginiz olmayan olaylara resmi makamlar ya da basın karşısında adınızın karışması güzel olmasa gerek.

TİCARİ BİLGİLER, BÜYÜK ŞİRKETLERDE: Bu bilgilerin pazarlayacağından bahsediliyor. Verilen bilgiler kullanıcıya reklam olarak dönecek.

KOŞULLARINI KABUL EDİYORSUNUZ: Maalesef tüm uyarılara rağmen TBMM’den kişisel bilgilerin korunması ve gizliliği konusuda beklenen tasarı çalışması tamamlanıp yasalaşmadı. Ayrıca hâlâ Türk Ceza Kanunu’nun 135’inci maddesinde kişisel verilerin kaydedilmesine ilişkin bir düzenleme var. Ancak bu düzenleme yeterli değil. facebook olayına da uygulanması mümkün değil. Çünkü, siteye girebilmek için facebook’un anlaşmasını kabul etmeniz gerekiyor.

Kredi kartı numaranızı küçük hileyle kapabilirler

BİLİŞİM
suçları konusunda çalışmalar yapan Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Çığır İlbaş, facebook’un nasıl güvenli kullanılacağını özetledi:

GÜVENLİK ayarlarının (privacy) kullanıcı tarafından değiştirilmemesi durumunda, her türlü bilginizi başkaları görüyor. Bilgiler arasında e- posta, işyeri bilgileri, doğum tarihi, politik görüş ve kadınların kızlık soyadı da bulunuyor.

AYARLARI gizliliği yapılandırılmış olsa da, phishing (sahte e-postalarla kredi kartı numarası sorarak dolandırma yöntemi) saldırıları olabilir...

KULLANICI hesabıyla ilgili bildirimler e-posta’yla yapılıyor. facebook’un ana sayfasının kopyasının yapılması yöntemiyle e-postadan açılan linkle girilen kullanıcı adı ve şifre bilgileri 3’üncü şahısların eline geçebiliyor. Linkler yerine her zaman ana sayfadan giriş yapmayı tercih edin.

Özel mesaj atmayı tercih edin

Güvenlik için mutlaka yapmanız gerekenler şöyle:

# GÜVENLİK ayarlarını kimsenin göremeyeceği şekilde yapın.

# DUVAR yazıları yerine özel mesajlar gönderin.

#
GÜVENLİK ayarları doğru yapılandırılmış olsa da kişisel kritik bilgilerin sayfaya eklenmemesine dikkat edin.

# MİNİ feed ve news feed’te, bilgi ve durum değişikliğinin görüntülenmemesi için gerekli ayarları yapın.

# BAŞKALARININ sizin ne kadar facebook’u kullandığınızı görmesini istemiyorsanız, mutlaka ‘News feed and mini feed’e girip ‘show times in my mini feed’ seçeneğini iptal edin.

Ali Ekber Ertürk / Adem Tokdemir

Anahtar Kelimeler : focebook indir, focebook download, focebook yukle , focebook a üye olmak, focabook, focebuuk, feysbuuk, focebuk , facebook , facebuk, faceebook

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2008, 11:33:40 ÖS »

İlk çıktığı zamanlarda sadece İngilizce yayın yapan site, şimdilerde Türkçe olarak da yayın yapıyor. İngilizce olduğu halde Türkiye genelinde en çok girilen siteler sıralamasında ilk 3 e giren Facebook , Türkçe haliyle artık daha da çok Türk kullanıcıya hitap ediyor. Aşağıdaki adresten Facebook a girebilirsiniz...

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2008, 01:16:47 ÖÖ »

Bu konu bu kadar ilgi gördüğüne göre halen dünyada en çok ziyaret edilen 3. site olan Facebooktan birilerinin haberi yok demekki. O zaman ilk kez üye olanlara (çok acemi olanlara) facebook a kayıt olma ve facebookta üyeliği dondurma hakkında bilgi vereyim...

Önce http://tr-tr.facebook.com/ adresine giriyoruz. Bu facebookun türkçe şekli .

Türkçe şekliyle üye olamayanlar içinde resimde kutucuklara neler yazacaklarını gösterdim. Dilinizi nasıl değişebileceğinizi ve nasıl türkçe yapabileceğiniz de resim de var

Eğer çeşitli nedenlerden dolayı İngilizce bir sayfayla karşı kaşıya iseniz, aşağıdaki resimde ingilizce form üzerinde de anlatım yaptım.

Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2008, 01:33:05 ÖÖ »

Hesabınızı dondurmak (deactive) etmek için de giriş yaptıktan sonra üst menüden  Ayarlar - Hesap Ayarları linkine tıklayın . Açılan sayfanın en altında hesabı dondur seçeneği var oraya tıklayın. hesabınızı neden dondurmak istediğinizi belirten kutucuğu seçin , e posta almak istemiyorsanız facebook e postalarını durdur kutucuğunu seçin  ve alltaki güvenlik kodunu girdikten sonra Dondur butonuna tıklayın...

İngilizce ise facebook adresiniz. Üst menüden Settings linkine tıklayın. Altta Deactivate Account tam karşısındada Deactivate yazısı var ona tıklayın. Açılan sayfada deactive etme sebebinize tıklayın . Örneğin I don't find Facebook useful. Opt out of receiving emails from Facebook.(Facebook emaillerini almak istemiyorsanız seçin) Security Check: (güvenlik kodunu) girin Deactivate butonuna tıklayın...

Sorun yaşayan olursa buraya yazsın , beraber çözüm bulalım...

Yeni Üye
*
Üye No: 1538

« Yanıtla #4 : Aralık 12, 2008, 10:22:58 ÖS »

Shocked
Yeni Üye
*
Üye No: 1751

« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2008, 12:39:58 ÖS »

harıkasın
Yeni Üye
*
Üye No: 2337

« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2008, 04:00:46 ÖS »

BEN MURAT FOCEBOOK A SENDE KATIL
Yeni Üye
*
Üye No: 2724

« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2009, 12:09:28 ÖÖ »

slm
ben
toprak
Yeni Üye
*
Üye No: 2987

« Yanıtla #8 : Ocak 08, 2009, 08:19:40 ÖS »

SLM
BEN HAKİM

ben üniyersite meyzunuyum şimdi avukat sıtajı görüyorum kendime herkes gibi bir kız arkadaşı arıyorum
Yeni Üye
*
Üye No: 3267

« Yanıtla #9 : Ocak 15, 2009, 09:42:24 ÖS »

Shocked
Alıntı
Roll Eyes Cool
Yeni Üye
*
Üye No: 3466

« Yanıtla #10 : Ocak 16, 2009, 08:26:22 ÖS »

nasılsınız

herkese iyi akşamlar
axeleon
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 7
Mesleği: Öğretim Görevlisi

« Yanıtla #11 : Ocak 16, 2009, 09:42:23 ÖS »

teşekkürler...sizleri sormalı
Yeni Üye
*
Üye No: 3736

« Yanıtla #12 : Ocak 23, 2009, 10:41:43 ÖS »

slm arkadaşlar
Yeni Üye
*
Üye No: 2176

« Yanıtla #13 : Ocak 28, 2009, 11:46:52 ÖÖ »

slm mıllet

""ENES""  DE SOUZA
Yeni Üye
*
Üye No: 4231

« Yanıtla #14 : Şubat 04, 2009, 03:28:31 ÖS »

mrb yıldız hanım nasılsınız
Yeni Üye
*
Üye No: 4231

« Yanıtla #15 : Şubat 04, 2009, 03:33:56 ÖS »

mrb selen hanım ben foce book acemısıyım bana yardımcı olursanız sıze mınnettar olurum
Yeni Üye
*
Üye No: 4467

« Yanıtla #16 : Şubat 09, 2009, 01:00:16 ÖS »

slm

Yeni Üye
*
Üye No: 4574

« Yanıtla #17 : Şubat 11, 2009, 04:33:27 ÖÖ »

valla bende acemiyim ne yazayım bilmemki.
Yeni Üye
*
Üye No: 2989

« Yanıtla #18 : Şubat 12, 2009, 11:44:17 ÖS »

slm arkrdaslar bı acemı de benım
Yeni Üye
*
Üye No: 5730

« Yanıtla #19 : Mart 07, 2009, 11:10:27 ÖS »

SLM ARKADAŞLR  bende yeni üye oldum adım DOĞAN herkesın kandili  kutlu olsun
Etiket: focebook indir  focebook download  focebook yukle   focebook a üye olmak focebook üye focebook üyelik focebook. focebook.com focebuk focebuuk focebook, facebok facvebook facebook hesabi nasil kapatilir facebook hesabimi silmek istiyorum facebook hesabi nasil silinir feca book fecabuk fesbook facebook üye ol 
  Sayfa: [1] 2 3 4  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın