Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Temmuz 22, 2014, 12:15:16 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: E Okula giremiyorum , girilmiyor , E - Okul neden açılmıyor diyenler buraya...  (Okunma Sayısı 19120 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Editor
Uzman Üye
Üye No: 190

« : Ocak 18, 2009, 04:18:48 ÖÖ »

E- Okul sistemi yeni yeni kullanılmaya başlanılan bir sistem olduğu için alt yapı hizmetlerinde bazı eksiklikler var. Sınav zamanlarında e -okul sistemine giriş yapmaya çalışan kişi artınca , meb in sistemi bunu kaldıramıyor ve sistem devredışı kalıyor. Bunlar genellikle yoğunluktan kaynaklanan sorunlardır. (Kpss sonuçları açıklanınca da Osym de aynı sorun oluyor)

Malesef bu sorunun bir çözümü yok daha doğrusu sorunun kaynağı meb olduğu için çözümde mebde. İnşallah en kısa zamanda bu sorunu ortadan kaldıracak bir alt yapı hazırlarlar.

Tavsiye

Sizlere siteye girmek için iki şey tavsiye edebilirim.

Birincisi gece yarısından sonra girmeyi deneyin. Geceleri pek fazla kişi olmadığından sistemde yoğunluk olmuyor.(Tabi bu günlerde geceleri bile girmek çok zor)

İkincisi ise eğer yapacak belirli aralıklarla sayfayı yenileyin. Belki siz yenilediğinizde sistemden bir kişi uzaklaşmıştır. O sırada bir kişilik yeri siz doldurursunuz.

Not:

Boşuna başka sitelerde veya google de giriş yöntemlerini arayarak vakit kaybetmeyin... Giriş adresleri : veliler için bu adrese , öğretmenler için bu adrese bakın

Edu Sohbet  - Edubilim Sohbet Bölümü Sonunda Açıldı -  Giriş Yapmak İçin Tıklayın - Edu Sohbet

Edu Depo Açıldı... Ücret yok!  Limit Yok! Be
Yeni Üye
*
Üye No: 28064
Mesleği: Okul Öncesi Öğretmeni

« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2009, 06:37:08 ÖS »

yeni öğretmenim.e okula giremiyorum yardım edermisiniz.
axeleon
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 7
Mesleği: Öğretim Görevlisi

« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2009, 06:45:30 ÖS »

yardımcı olalım sayın hocam, e-okul kullanıcı adı ve şifresi aldınızmı öncelikli gerekli olan budur
daha sonra e-okul.meb.gov.tr adresine girerek burdan giriş yapınız.
Eğer google dan e-okul diye arama yaparsanız veli bilgilendirme sistemi de çıkabilir o zman bilgi girişinde hata verir.

deneyin hocam
Yeni Üye
*

« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2009, 06:52:58 ÖS »

şifremi aldım kurum işlemlerine giremiyorum hocam.hata veriyor sürekli.
Yeni Üye
*

« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2009, 07:19:48 ÖS »

Cevap bekliyorum sayın hocam. herhangi bir program mı yuklemem gerekiyor.
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2009, 07:24:59 ÖS »

Axeleon hocam şu an burada değil, gelince kesin cevap yazar. Benim e-okul hakkında pek bir bilgim yok ama bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenize gerek yok bildiğim kadarıyla.

Sayfa hata veriyor demişsiniz , hatayı yazabilirmisiniz?

Eğer internet explorer ile hata alıyorsanız , mozilla firefox gibi internet tarayıcılarıyla siteye girmeyi deneyebilirsiniz... Yine hata verirse muhtemelen problem mebden kaynaklanıyordur...

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*

« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2009, 07:28:18 ÖS »

hatanın meb den kaynaklandığı yazıyor. fakat 3 gundur uğraşıyorum. kurum şifresiyle yapmaya calışıyorum fakat anaokulu gelişim raporunu kaydetmiyor ne yapacagımı bilmiyorum.
axeleon
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2009, 07:54:19 ÖS »

hocam geldim kusura bakmayın bağlantı sorunum vardı burda.
sorun devam ediyormu?
hemen bakalım beraberce...
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2009, 07:56:52 ÖS »

Söylediğim tarayıcıyı denedinizmi hocam? Mozilla firefox.... Aşağıda vereceğim linkten indirin kurun. İnternet explorer gibi internete girmenizi sağlar. İlk kurduğunuzda varsayılan tarayınız değil , olsunmu diye sorarsa hayır a tıklayın... Bununla girmeyi deneyin... Gerçi meb firefoxu desteklermi bilmiyorum ama bu da bir yöntem ... Beklemekten iyidir... (Programın boyutu 7,6 mb , kurulması ve kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur...)

http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.5.6&os=win&lang=tr

---

İşin uzmanı geldi Smiley

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
axeleon
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2009, 08:11:19 ÖS »

şu an için e-okul da sorun yoktur. sizin girememe sebebinizi biliyorum yani tahmin ediyorum...e-okul yöneticinize söyleyiniz onlar bilirler Tc kimlik no kısıtlamasını kaldırırdınız mı? yada kullanıcı adı kısıtlamasını kaldırdınız mı?
eğer problem devam ederse yada e-okul ile başka sorunlar yaşarsanız mesaj yazmanız kafii...
Yeni Üye
*

« Yanıtla #10 : Aralık 29, 2009, 08:13:09 ÖS »

Teşekkür ederim hocam. soracagım umarım düzelir.
axeleon
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #11 : Aralık 29, 2009, 08:18:42 ÖS »

Firefox ile e-okulda bir çok problem yaşarsanız bence hiç denemeyin başta tarayıcılar.E-okul modülünden raporlar kısmına girdiğiniz de açmak için ilk defasında sorun yaşayabilirsiniz ama bunu aşmanız da çok basittir..
küçük sarı bir pencere de size karşıdan yükleme gibi bişey yazacaktır çıkan her duruma olaya evet çalıştır yada run gibi şeyleri söylerek activv denetimdi sanırm onu yükleyerek açılacaktır. başka sitelerde falan aramayın o size ısrarla soracaktır yüklemek istiyormusunuz diye siz evet diyin her zman.

kurulumu bitince raporları görebilecek çıktıları rahatlıkla alabiliceksiniz.

e-okul sorunları için mesaj atınız yardımcı olmaya çalışırz.
axeleon
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #12 : Aralık 29, 2009, 08:20:22 ÖS »

hocam siz ilk kullanışınız mı e-okul modülünü:)

Yeni Üye
*

« Yanıtla #13 : Aralık 29, 2009, 08:21:13 ÖS »

Evet ilk kullanışım hocam
Yeni Üye
*
Üye No: 50773
Mesleği: Öğretmen

« Yanıtla #14 : Ocak 21, 2010, 11:22:34 ÖÖ »

ben bir öğrenciyim fakat annem öğretmen ve şu anda e-okula giremiyor karnelerini yazamadı yazamaz ise öğrencilerine karne dağıtamayacak lütfen yardım edin annemi çok seviyorum tongue1 tongue1 yardim oops byzbyrk12 thankyou12

edubilimci kız
Yeni Üye
*
Üye No: 50773

« Yanıtla #15 : Ocak 21, 2010, 11:24:06 ÖÖ »

cevaplanırsa sevinirim 21 01 2010

edubilimci kız
axeleon
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #16 : Ocak 21, 2010, 02:25:18 ÖS »

e-okul da şuan için büyük bir sorun var aşırı yığılmadan kaynaklanıyor sanırım ve nerdeyse tüm okullar e-karnelerini basamadılar
Meb dün akşam bu konuyla ilgili açıklama yaptı sorunun giderilmeye çalışıldığına dair. Umarız ki sorun biran önce halledilir ve karneler konusunda ne öğretmenler ne de öğrencilerle birlikte veliler mağdur olmaz.
Yeni Üye
*
Üye No: 180893

« Yanıtla #17 : Haziran 01, 2012, 09:53:33 ÖS »

e-okula not giremiyorum..sisteme giriyorum..sınıfı seçiyorum ama not girme ekranı gelmiyor..sınav tarihi yada herhengi bir bilgi kaydetmek için KAYDET butonu çalışmıyor..acil yardımmmm
Etiket: e okula giremiyorum  e okula giremiyorum  e okul neden açılmıyor e-okul e okul 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın