Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ağustos 01, 2014, 02:50:46 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Duygu Posteri - Hayat Bilgisi İkinci Sınıf Etkinlik Örneği  (Okunma Sayısı 33511 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Editor
Uzman Üye
Üye No: 190

« : Ocak 30, 2009, 04:10:17 ÖS »

ADI: DUYGU POSTERİ

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersi OKUL HEYECANIM Teması .  Aşağıda dökümanın sadece özeti verilmiştir, bu konu ile ilgili dosya ekte verilmiştir.

ADI: DUYGU POSTERİ

DERS   : HAYAT BİLGİSİ
SINIF   : 2
YAKLAŞIK SÜRE   : 40’
TEMA   : OKUL HEYECANIM
  TEMEL BECERİLER          : İLETİŞİM, YARATICI DÜŞÜNME
   KAZANIMLAR          : A. 2. 11. Okulu, öğretmeni ve arkadaşlarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini aktarmak için görsel materyalle tasarlar.
 MATERYALLER              : Gazete ve dergi.

KAYNAK   :

SÜREÇ

Bu etkinlikle öğrenciler, okul, öğretmen ve arkadaşlarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini sözle ifadenin yanında görsel materyallerle ifade edeceklerdir.

1.   Öğrencilerden gazete ve dergilerden kestikleri resim ve yazıları getirmeleri istenir.
2.   Getirdikleri resimlerle bir poster hazırlamaları söylenir.
3.   Okul, sınıf, öğretmen, öğrenci vb. resimleri postere yerleştirirler bunlarla ilgili duyguları ve düşünceleri ifade eden duygular karşılarına eşleştirilir.
4.   Yaşanan olaylar, karşısında hangi duyguları hissediyorsunuz?
5.   Duygularla ilgili resimler gösterilir.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Kullanılan Ölçme Tekniği: Öğrencileri yaptıkları bu poster çalışmaları “Öğrenci ürün dosyaları”nda toplanacaktır.
Öğrencilerin Etkinlik İle İlgili Duygu ve Düşünceleri: Yapılan bu çalışma gerek araştırmaya dönük olması  gerekse el becerilerine de hitap eden bir çalışma olması dolayısıyla öğrenciler tarafından keyifle uygulanmıştır.
Öğretmenlerin Etkinlik İle İlgili Duygu ve Düşünceleri: Bu etkinlik belirlenen süre içerisinde tamamlanmıştır. Ancak yapılan çalışmada duygu ve düşünce ifadelerinin okulla ilgili olması konusunda öğrencilere gerekli yönergeler verilmelidir.

Resimlerde dosyanın içindedir...

Not: Yardımcı olmamız için istekte bulunan arkadaşlar daha detaylı bir şekilde isteklerini yazarsalar , elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz. Ayrıca ekte verdiğimiz dosyanın içinde örnekler ve açıklamalar var. Hazıra konmak yerine , yeni , özgün bir çalışma ortaya koymak için , dosyayı indirin ve dikkatlice okuyun... Son olarak , çocuğuna yardımcı olmak isteyen veliler , çocuğunuza yardımcı olmak ayrı birşey , performans ödevinin hazırlanması ayrı birşey. Bu ödev çocuğunuza verilmişse siz sadece yardımcı olun , onun yerine ödevi hazırlamayın ki , ödev amacına ulaşmış olsun...

Önemli Not: Bu belge ttkb.meb.gov.tr den alınmıştır. Edubilim olarak MEB de karışık olarak verilen bu bilgileri sizin için düzenli bir şekilde bir araya getirdik. Yukarıdaki özet konu hakkında bilgilendirme için verilmiştir. Düzenli ve tam haliyle  görmek için dosyayı indirin... Dosyaların tüm hakları MEB e aittir ama bu şekilde düzenlenip biraraya getirilmesi tamamen Edubilimin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Burada verilen bilgi, belge, yazı ve dökümanlar izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak belirtmek için www.edubilim.com veya www.edubilim.com/forum adresine alıntı yaptığınız adresten link vermeniz gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler: duygu posteri, duyguları gösteren resimler, hayat bilgisi dersi duygu posteri konusu, duygu posteri etkinlik örneği, duygu posteri konusunun işlenişi, duygu posteri etklinlik örnekleri, hayat bilgisi 2. sınıf, hayat bilgisi ikinci sınıf, OKUL HEYECANIM
Ekteki Dosyalar Burada

« Son Düzenleme: Aralık 09, 2009, 10:27:08 ÖS Gönderen: KILIC » Logged

Edu Sohbet  - Edubilim Sohbet Bölümü Sonunda Açıldı -  Giriş Yapmak İçin Tıklayın - Edu Sohbet

Edu Depo Açıldı... Ücret yok!  Limit Yok! Be
Yeni Üye
*
Üye No: 38150
Mesleği: Öğrenci

« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2009, 07:28:15 ÖS »

DUYGU POSTERİ İLE İLGİLİ BİR RESİM ARIYORUM BULAMADIM YARDIMCI OLACAK KİMSE VARMI
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2009, 08:22:08 ÖS »

Nasıl bir resim , biraz daha detaylı bilgi verirseniz belki size yardımcı olabiliriz...

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*
Üye No: 40016

« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2009, 08:42:46 ÖS »

duygu posteri ödevi nasıl yapılıyo tam anlayamadım
Yeni Üye
*
Üye No: 40016

« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2009, 08:44:12 ÖS »

yardımcı olurmusunuz ltf
Yeni Üye
*
Üye No: 40358
Mesleği: Diğer Meslek Dalları

« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2009, 09:50:06 ÖS »

DUYGU POSTERİ İLE İLGİLİ BİR RESİM ARIYORUM BULAMADIM YARDIMCI OLACAK KİMSE VARMI
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2009, 10:19:23 ÖS »

Arkadaşlar ekteki dosyayı indirin , onda örnek duygu posterleri var... Birde istekte bulunurken daha detaylı bir şekilde istediğinizi yazınki yardımcı olalım...

Resimlerin büyük halleri , ilk mesajın ekindeki dosyada verilmiştir. Dosyayı indirmeyenler için veriyorum...

TURHAN FEYZİOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU 2-C SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN AHMET UFUK SOYUPAK ADLI ÖĞRENCİNİN ÇALIŞMASIDIR.

TURHAN FEYZİOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU 2-C SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN ALP UYGUR ADLI ÖĞRENCİNİN ÇALIŞMASIDIR.

TURHAN FEYZİOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU 2-C SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN RÜMEYSA ŞAKRAK  ADLI ÖĞRENCİNİN ÇALIŞMASIDIR.

Ekteki Dosyalar Burada

« Son Düzenleme: Aralık 09, 2009, 10:21:28 ÖS Gönderen: KILIC » Logged

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*
Üye No: 108571

« Yanıtla #7 : Aralık 11, 2010, 01:50:27 ÖS »

YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDRİM.NASIL OLCAK DIYE DUSUNUP DURUYODUM Smiley
Yeni Üye
*
Üye No: 110470

« Yanıtla #8 : Aralık 18, 2010, 05:32:51 ÖS »

BU SİTEYİ YENİ KEŞFETTİM.TAM DA PU PERFORMANS ÖDEVİ LAZIMKEN .ÇOK FAYDALI OLDU.TEŞEKKÜRLER. Roll Eyes Cheesy
Yeni Üye
*
Üye No: 116960

« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2011, 09:46:29 ÖS »

site yeni geldim ektinlikler yardımcı oldu bide arkadaşlıkla ilgili bi yazı lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden
Yeni Üye
*
Üye No: 194505

« Yanıtla #10 : Kasım 25, 2013, 01:15:33 ÖÖ »

ben poster örnekleri göremedim indir diyoda niye inmiyor
Yeni Üye
*
Üye No: 194853

« Yanıtla #11 : Aralık 03, 2013, 11:08:41 ÖS »

İNDİME YAPIYORUM AMA DOSYA BULUNAMADI DİYOR
Etiket: hayat bilgisi  ikinci sinif  etkinlik örneği  duygu posteri 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın