Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular:

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ekim 24, 2014, 11:26:12 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Ben Planlı Bir Öğrenciyim - Hayat Bilgisi İkinci Sınıf Etkinlik Örneği  (Okunma Sayısı 1050 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Editor
Uzman Üye
Üye No: 190

« : Ocak 27, 2009, 07:45:56 ÖS »

BEN PLANLI BİR ÖĞRENCİYİM

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersi Benim Eşsiz Yuvam Teması .  Aşağıda dökümanın sadece özeti verilmiştir, bu konu ile ilgili dosya ekte verilmiştir.

BEN PLANLI BİR ÖĞRENCİYİM

DERS            : Hayat Bilgisi
SINIF         : 2
YAKLAŞIK SÜRE      : 40’+40’
TEMA            : Benim Eşsiz Yuvam
TEMEL BECERİLER   : Planlama ve Üretim
ARA DİSİPLİNLERLE
İLİŞKİLENDİRME
         : Rehberlik ve Psikolojik Danışma.
KAZANIMLAR   : B.2.23. Gün boyunca neleri, ne zaman yapacağını       
     belirler; bunları sıraya koyar.
     B.2.24. Günlük ve haftalık çalışma planı yaparak
     zaman ifadelerini doğru kullanır.
     B.2.25. Yemek, uyku, ders çalışma ve oyun   
     saatlerine uymak için özen gösterir.
MATERYALLER      : Çalışma kağıdı, öykü.
KAYNAK         : Hayat Bilgisi Özel İhtisas Komisyonu.

SÜREÇ

1.   Geçen derste okuduğunuz öyküdeki Gürcan, Fatih ve Nesrin’i hatırlatın.
2.   Bu derste okuyacağınız öykünün; onların sınıf arkadaşı olan Mert ile ilgili olduğunu ve aynı gün Mert’in zamanı nasıl geçirdiğini, anlattığını belirtin.
3.   Öyküyü okuyun.
4.   Öykünün sonunda neler olabileceği ile ilgili öğrencilerin fikirlerini belirtmelerini isteyin.
5.   Mert’in davranışlarını yorumlayın.
6.   Gürcan, Fatih ve Nesrin ile Mert’in davranışlarını karşılaştırın.
7.   Öğrencilerin Mert’in yaşadığı duruma düşmemeleri için neler yapabileceklerini tartışın.
8.   Bir gün boyunca neyi, ne zaman yapacaklarını belirlemelerini ve sıraya koymalarını isteyin.
9.   Yaptıkları günlük planı, haftalık plan olarak genişletmelerini söyleyin. Yemek,uyku,ders çalışma ve oyun saatlerinin dengeli bir şekilde ayarlanması gerektiğini vurgulayın.
10.    Öğrencilerin yaptıkları haftalık plan ile birlikte bir de takvimi  odalarının duvarına asmalarını söyleyin. Takvimde her günün altına “plana uydum” veya “plana uyamadım” diye notlar almalarını isteyin.
11.    Plan yapmanın önemli bir adım olduğunu ancak planı uygulamanın daha da önemli olduğunu belirtin.
12.    Belli aralıklarla soru-cevap yöntemiyle, uygulamanın nasıl gittiğini araştırın.

DEĞERLENDİRME

-   Sözlü sunum ve öz değerlendirme formu ile değerlendirin.

Önemli Not: Bu belge ttkb.meb.gov.tr den alınmıştır. Edubilim olarak MEB de karışık olarak verilen bu bilgileri sizin için düzenli bir şekilde bir araya getirdik. Yukarıdaki özet konu hakkında bilgilendirme için verilmiştir. Düzenli ve tam haliyle  görmek için dosyayı indirin... Dosyaların tüm hakları MEB e aittir ama bu şekilde düzenlenip biraraya getirilmesi tamamen Edubilimin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Burada verilen bilgi, belge, yazı ve dökümanlar izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak belirtmek için www.edubilim.com veya www.edubilim.com/forum adresine alıntı yaptığınız adresten link vermeniz gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler: ben planli bir ogrenciyim, ben planlı bir öğrenciyim, hayat bilgisi dersi ben planlı bir öğrenciyim konusu, ben planlı bir öğrenciyim etkinlik örneği, ben planlı bir öğrenciyim konusunun işlenişi, ben planlı bir öğrenciyim etklinlik örnekleri, hayat bilgisi 2. sınıf, hayat bilgisi ikinci sınıf, Benim Eşsiz Yuvam
Ekteki Dosyalar Burada

Edu Sohbet  - Edubilim Sohbet Bölümü Sonunda Açıldı -  Giriş Yapmak İçin Tıklayın - Edu Sohbet

Edu Depo Açıldı... Ücret yok!  Limit Yok! Be
Etiket: hayat bilgisi ikinci sinif  etkinlik örneği  ben planli bir ogrenciyim 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Planlar ve Haftalar

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Map I Reklam Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!