Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ağustos 27, 2014, 11:49:21 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: 1 [2] 3  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Bakaya Kalmak (Askerli Durumu Bakaya Kalmak)  (Okunma Sayısı 59965 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yeni Üye
*
Üye No: 55698
Mesleği: Öğrenci

« Yanıtla #20 : Şubat 22, 2010, 11:04:21 ÖÖ »

25 günlük raporu sewk almadan sınaw tarihleri arasında mı alacagız? yardımm  lütfennn
Yeni Üye
*
Üye No: 56969

« Yanıtla #21 : Şubat 26, 2010, 06:11:25 ÖS »

selam anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi çalışma ekonomisi öğrencisiydim 3 yıl kaldım kaydımı sildirdim tecil bozdurdum normalde 2 yıl kalınca tecil hakkı tanınmıyo diye biliyorum okul tekrar kayıt yaptırmadığımı askerlik şubesine bildirmemiş ve onların yüzünden bakaya kalmışım tecil bozdurma işlemlerimi 26.02.2010 itibariyle yaptırdım devre kaybı olduğum için hemen mi götürürler yoksa mayıs tertibinde mi giderim biri kesin bişey söylesin düşüne düşüne kafayı yiyecem okulun hatası yüzünden bu haldeyim
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2010, 06:12:58 ÖS Gönderen: skalonga » Logged
Yeni Üye
*
Üye No: 82934
Mesleği: Sosyal Bilgiler Öğretmeni

« Yanıtla #22 : Haziran 04, 2010, 11:53:12 ÖÖ »

Selam 2009 aralık ayında askere gitmem gerekiyormuş ama benim bi bilgim yoktu,nisan ayında gittim askere şimdide mahkemem var, savunmamda haberim yoktu dedim,sonuç ne olur sosyal bilgiler öğretmeniyim atanamadım daha, daha sonra aldığım ceza memurluğu nasıl etkiler
Editör Adayı
Süper Üye
Üye No: 13627
Mesleği: Sınıf Öğretmeni

« Yanıtla #23 : Haziran 04, 2010, 06:45:06 ÖS »

atanırken meb atama sayfasında bakaya kaldım seçeneğini işaretlersiniz, mahkemenizin sonucunda 3 yıl hapis cezası çıkar ardından bu ceza süresi indirelerek 2 yıl 15 gün olur ve onu da para cezasına çarptırılarak 75 gün hesabından günlüğü 20 TL olarak 75x20=1500 TL para cezası olarak ödersiniz ve ilk celb döneminde askere gidersiniz. askerlik şubesine giderek askerlik durum kağıdı isteyin sizi ne zman askere götüreceklerini söylerler...
Yeni Üye
*
Üye No: 84455

« Yanıtla #24 : Haziran 15, 2010, 10:46:34 ÖÖ »

iyi günler
ben mayıs 2010 celbinde askere gideceğim ile ilgili internetten ve askerlik şubesinden öğrendim. Sağlık problemlerim olduğundan dolayı askerlik şubesine gidip askeri hastahaneye sevk edilmemi istedim.
Sevk edildikten sonra hastahane bana 02.06.2010 tarihine bir tetkikin yapılması için gün verdi. bu sonuç belgesini askeri hastahaneye götürdüm. ve 01.06.2010 tarihinde tekrar askeri hastahenesine gitmek üzere sevk aldım. hastahane sonucu beni istanbul gataya sevk etti ve oradan aldığım sonucu askerlik şubesine getirdiğimde bana bakaya kaldığımı söylediler. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim? ve bence askerlik şubesi bana sevk berdiğine ve nerde olduğumu bildiğine göre bakaya kalmamış olmazmıyım? Acil olarak konu ile ilgili bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.... İyi günler
Yeni Üye
*
Üye No: 84455

« Yanıtla #25 : Haziran 15, 2010, 11:03:15 ÖÖ »

iyi günler
ben mayıs 2010 celbinde askere gideceğim ile ilgili internetten ve askerlik şubesinden öğrendim. Sağlık problemlerim olduğundan dolayı askerlik şubesine gidip askeri hastahaneye sevk edilmemi istedim.
Sevk edildikten sonra hastahane bana 02.06.2010 tarihine bir tetkikin yapılması için gün verdi. bu sonuç belgesini asker şubesine götürdüm. ve 01.06.2010 tarihinde tekrar askeri hastahenesine gitmek üzere sevk aldım. hastahane sonucu beni istanbul gataya sevk etti. edilen sevkide askerlik şubesine götürdüm. ve gatadan aldığım sonucu askerlik şubesine getirdiğimde bana bakaya kaldığımı söylediler. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim? ve bence askerlik şubesi bana sevk berdiğine ve nerde olduğumu bildiğine göre bakaya kalmamış olmazmıyım? Acil olarak konu ile ilgili bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.... İyi günler
Yeni Üye
*
Üye No: 86153

« Yanıtla #26 : Haziran 28, 2010, 01:07:24 ÖS »

merhabalar,
2 yıldır bakayayım. şu anda 4 yıllık mezunum, ne kadar diplomayı beyan edince bakaya durumu kalkarmı? herhangi cezaya tabi olurmuyum ve ne  kadardır? bana bu konuda bir yol haritası önerirseniz sevinirm..
Yeni Üye
*
Üye No: 86153

« Yanıtla #27 : Haziran 28, 2010, 01:09:23 ÖS »

aöf den yeni mezunum.
Yeni Üye
*
Üye No: 88122

« Yanıtla #28 : Temmuz 28, 2010, 07:29:59 ÖS »

HALİLİN27 ARKADAS SENLE İRTİBATA GECEBİLİRMİYİZ BENCE SENIN GİBİ SIKINTIYIM BANADA BAKAYA YAZISI GELDİ AMA TECİLLİYİM ŞUAN 2011 KADAR ASKERLİK ŞUBESİ YAZIYI HATALI VERMİŞİM ASKERE GİTMEN LAZIM DİYOR NE YAPMAM LAZIM  HALİLİN27 SEN NE YAPTIN ANSIL ÇÖZDÜN
Yeni Üye
*
Üye No: 88149
Mesleği: Diğer Meslek Dalları

« Yanıtla #29 : Temmuz 29, 2010, 06:19:51 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar,

2010 Ağustos celbinde askere gitmekle yükümlüyüm fakat maddi sebepler nedeniyle askere Aralık celbinde gitmem gerekiyor. Daha önce bir kez farkında olmadan bakaya durumuna düşmüş fakat beraat etmiştim. Şimdi 2. kez bakaya durumuna düşeceğim. Aralık celbinde askere gitmek için yedek subaylar için yapılan sınava girmeyecegim ve firari olmamak için sevk işlemimi de yaptırmadım. Sonuç olarak bakaya durumunda olacağım ve 31 Temmuz itibariyle tek seferde 20 günlük bir rapor alacagım insallah.
Raporu tek seferde 25 gün mü almam gerekiyor? 20+10 gün gibi 2 rapor alsam aralıksız sorun olur mu?
Yedek subaylık hakkımı kaybedermiyim? Hapis cezası alır mıyım?
Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
Yeni Üye
*
Üye No: 90471

« Yanıtla #30 : Ağustos 27, 2010, 03:21:12 ÖS »

selamlar oncelıkle.ıngılızce ögretmenlıgı mezunuyum.okulumu gec bıtırdım  malum o bıtene kadarda askerlık gelmıstı dıplomamla beraber subeye gıttıgımde görevlı 156 gun bakaya kacagı oldugumu söledı askerlıgımı 2 yıl tecıl ettırdım elıme askerlıkle su su tarıhe kadar ılgısı yoktur dıe kagıdımı aldım bakaya kaldıgım ıcınde orda bı ıfademı aldılar kagıda.ögrencı oldugum ıcın gelemedıgımı falan yazdım okul sebebıyle.fakat 2 gun once karakoldan aradılar bakaya kaldıgım ıcın hakkımda dava acılmıs sulh ve ceza mahkemesınde.yakında yurt dısına cıkma durumum var bu bı engel teskıl edermı acaba? bırde bu davaya ben katılcakmıyım yoksa bulundugum sehırden bı dılekce tarzı bısey yollasam yeterlımı sonuc ne olur sızce. ılgılenen bılgılı arkadaslara sımdıden tsekkurler ıı gunler!!
Yeni Üye
*
Üye No: 90471

« Yanıtla #31 : Ağustos 28, 2010, 12:32:54 ÖÖ »

yokmu cevaplıcak yardımcı olcak kımse
Yeni Üye
*
Üye No: 102998

« Yanıtla #32 : Kasım 14, 2010, 11:46:48 ÖS »

Merhaba Ben 84 doğumluyum 2008 kasım ayında Af'fa başvurup yüksekokula kaydımı yaptırmıştım onun öncesinde de en son Lise diplomamla tecil işlemimi yaptırmıştım. 2 yıl boyunca ben okulda öğrenim gördüm mezun oldum açık öğretim 3. sınıf kaydımı yaptırabilmek için Askerlik şubesinden tecil kağıdı almaya gittim ve bana 2008 kasımdan itibaren asker olduğumu bakaya kaldığımı yerimin belli olduğunu söylediler bende bunula birlikte hemen okula gittim ve okuldan resmi yazı alarak 2008 kasım ve 2 yıl boyunca okulda öğrenim gördüğüme dair bi evrak aldım acaba bu aldığım belgeyle işlemlerimi yapıp yeniden tecil etdirebilirmiyim acilll Cevap lütfen mail adresim serdar_apex@hotmail.com
Yeni Üye
*
Üye No: 61347

« Yanıtla #33 : Kasım 26, 2010, 04:01:39 ÖS »

Şuan ben aynı durumdayım   .yaşadığın tecrübeleri anlatır mırısn? mahkemeden nasıl sonuç çıktı?

ne mutlu türküm diyene
Yeni Üye
*
Üye No: 117281

« Yanıtla #34 : Ocak 11, 2011, 10:17:51 ÖS »

Merhaba, normalde 2.sınıf aöf öğrencisiyim. ama kayıt yenileme tarihini kaçırdığımı öğrendim. dolayısıyla kaydım dondurulmuş. 24 yaşımdayım. bakaya oldum mu? ne yapmalıyım? bundan sonra başıma ne gelir? ayrıca kpss'ye girdim, herhangi bir yere başvuru yapacağımda tecil belgesi nasıl götürebilirim? lütfen yardımcı olur musunuz!
CAN
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 54

« Yanıtla #35 : Ocak 11, 2011, 10:51:35 ÖS »

Öncelikle daha önce tecil ettirmişliğiniz varmı varsa sorun olmaz çünkü okul durumunuz devam ediyor gözüküyordur. Bildiğim kadarı ile Okullar Askerlik şubelerine gerekli belgeleri gönderiyorlar.Tecil süreniz bitmişte veya dondurulduğu için okumuyor gözüküyorsanız tecil ettirmeniz gerekmektedir.

YAŞAMAKSA SENİ SEVMEK BEN HİÇ ÖLMEDİM Kİ...
Yeni Üye
*
Üye No: 118323

« Yanıtla #36 : Ocak 16, 2011, 12:53:54 ÖS »

iyi günler,
Yüksek lisans yapıyorum, 4. dönemdeyim ve geçen dönem alıp kaldığım bir dersten bu dönem de kalacağım gibi görünüyor, böylece 2 defa üst üste aynı dersten kaldığım (veya 4 dönemde dersleri bitiremediğim için) okuldan atılmam söz konusu. 2011 Şubat ayı itibariyle büyük ihtimalle okulla ilişiğim kesilir. Acaba en erken beni ne zaman askere alırlar? Bakaya kalmamak için ne yapmam gerekir? Aralık 2011 tarihine kadar askere gitmemeyi nasıl başarabilirim? Bir de çok fazla bilgimin olmadığı bir torba yasa kanunu var. İnternette okuduğum kadarıyla okuldan atılmak diye birşey kalmıyor. Acaba bu kanun ne zaman yasalaşır (veya yasalaştı mı bilmiyorum) ve ben şubat 2011 itibariyle okuldan atılırsam bu kanundan yararlanıp askere gitmeyi bir süre daha nasıl erteleyebilirim?

Cevaplarınız benim için çok önemli. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Yeni Üye
*
Üye No: 141986

« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2011, 09:05:14 ÖÖ »

ARKADAŞLAR SEVK CELBİ ALMADIM BİRDE BAKTIMKİ NİSAN-2011 GİTMEM GEREKİYORMUŞ GİTMEDİĞİM İÇİN YANİ HABERİM OLMADIĞI İÇİN BAKAYA KALDIĞIMI BİLDİREN POSTA İLETİSİ ALDIM ODA BAŞKALARI VASITALARIYLE ŞUAN İÇİN FORMASYON ALIYORUM HAZİRANDA BİTECEK ACAB NASIL YOL İZLEMEM GEREK BİLEN VARSA HABR VERSİN BİR ZAHMET
Yeni Üye
*
Üye No: 148188

« Yanıtla #38 : Haziran 20, 2011, 02:36:26 ÖS »

Merhaba
Ben şu anda yurt dışında öğrenciyim, Türkiyede ki üniversitemden dolayı 2008 den 2010 yılının son gününe kadar beni tecil etmişlerdi(31.11.2010). Ben 2010 yılının nisan ayından 2011 ocak ayına kadar konsoloslukla vize problemi yaşadım ve 31.01 tarihinde Türkiyeden çıkış yaptım. Mart ayında bağlı olduğum türk konsolosluğunun eğitim ateşeliğine gittim ve askerliğimi tecil ettirmek istediğimi belirttim onlarda bunun üstüne bağlı olduğum askerlik şubesine bunu belirten yazı yazdılar. Ama daha sonra askerlik şubesiyle irtibata geçtiğimizde askerliğimin tecil edilemeyeciğini söylediler bunun sebebi de 2011 yılının ocak ayında bakaya kalmammış.
Benim sorum ben eğer o zaman bakaya kalmışsam türkiyeden nasıl çıkış yapabildim,
- Askerliğini hiçbir şekilde tecil ettiremezsin diyorlar çünkü okul kayıt tarihin tecil bitiş süresinden sonra diyorlar,
- Benim şu anda bulunduğum okuldan 07.09.2010 tarihinde de kabulum var ama kabul belgesi bir işine yaramaz diyorlar ama ben konsolosluğun bana vizede problem çıkarması sonucu gidemedim,
- Askerlik şubesinden aileme sakım türkiyeye gelmesin geldiği anda havaalanında yakalanır askere yada mahkemeye götürülür ve ordan da askere alınır öğrenciği yanar demişler,
- Ben bakaya kaldığım için okulum bitene kadar asla türkiyeye gelemicekmiyim kanun kaçağı statüsünde mi olacaz.
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim!
Yeni Üye
*
Üye No: 148240

« Yanıtla #39 : Haziran 21, 2011, 09:50:59 ÖÖ »

SELAM

Arkadaşlar 2009 eylül ayından beri muayneye gitmiyorum ve tecilimde 2009 yılı eylülde dolmuştu.aöf de 2 sene üst üste kaldım bu yüzden bana tecilde yapmadı aöf öyle bi kuralı varmış. dolayısıyla 2009 eylül ayından beri yokmaya giymedim bu durum nedir açıklayabilirmisiniz hatta dün itibariyle 4 yıllık aöf mezunu oldum

2 sorum bugun başvursam askeriyeye kısa dönem oldugum için ilk gideceklerlemi giderim yoksa hemen alırlarmı askere ??

bu 2 soruma cvplarınızı bekliyorum şimdiden çoook teşekkürler ...
Etiket: bakaya  kalmak  askerlik  durumu  bakaya  kalması  nedemek ögretmen 
  Sayfa: 1 [2] 3  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın